39.22 грн.
42.37 грн.
14°С

Статті

Обшуки у глави Нафтогазу Коболєва. ТОП-3 найгучніших корупційних скандалу останніх днів

Ми платимо, вони крадуть. Поки українці заощаджують на найнеобхіднішим, правоохоронці знову і знову повідомляють про нові гучні корупційні справи. Так хто вони, головні антигерої – ТОП 3 від Реальних Лубен.

АНДРІЙ КОБОЛЄВ, колишній голова НАК “Нафтогаз України”,

У вівторок силовики проводять обшук у колишнього керівника “Нафтогазу” Андрія Коболєва.

Пізніше офіційно в Бюро повідомии, що проводять обшуки у колишнього керівництва НАК “Нафтогаз України”, в офісі АТ “Укртрансгаз” та у керівників приватних підприємств за фактом незаконного відчуження у 2020 році природного газу на 2,2 млрд гривень. Деталі обіцяють згодом.

Передісторія

В листопаді 2020 року Госпсуд Києва затвердив мирову угоду, яка передбачала передачу 300 млн кубів газу “Укртрансгазу” пулові фірм, з якими держкомпанія раніше вела запеклу боротьбу і відкрито називала шахрайськими.

В “Укртрансгазі” пояснили, що передали у рамках мирової угоди компанії “Профі-Газ” 300 млн кубів газу тому, що на момент ухвалення мирової угоди юридично саме вона мала на це право.

В серпні 2021 року Апеляційний суд скасував договір, по якому 300 млн кубів газу “Нафтогазу” віддали “шахрайським” фірмам

Сергій Кузьміних, нардеп партії “Слуга Народу”

Народний депутат від Слуги народу Сергій Кузьміних, якого 28 січня затримали на отриманні хабара в півмільйона гривень. Про це генпрокурор Венедиктова повідомила в Facebook.

“Депутат підозрюється в скоєнні злочину з використанням своїх посадових повноважень і впливу. Мова про правопорушення у сфері медицини”, – написала генпрокурор у соцмережі.

Вона висловила жаль, що людина, “брат якого здійснював подвиги в ім’я нашої держави і його громадян, оступився”.

“Підозра мною підписана. Далі своє слово скаже суд”, – резюмувала Венедиктова.

Нагадаємо, Сергій Кузьміних 28 січня попався на хабарі в 558 тисяч гривень. За даними НАБУ, він отримав кошти за сприяння в укладанні контрактів між приватними компаніями і лікарнею в Житомирській області.

Олег та Ігор Діденки, голова фракції Довіра у Полтавській обласній раді і його брат – депутат Миргородської районної ради.

На Полтавщині правоохоронці затримали двох депутатів, які вимагали у місцевої мешканки майже 40 тисяч доларів. Про це повідомляє прес-служба Офісу генпрокурора.

“За даними слідства, двоє депутатів, погрожуючи фізичним насильством, вимагали й отримали у мешканки Полтавщини понад 39 тисяч доларів США. Вона нібито купила крадене зерно у працівників товариства, яке належить одному з депутатів”, – йдеться у повідомленні.

Підозрюваних затримали. Вирішується питання про повідомлення їм про підозру й обрання запобіжних заходів.

У фігурантів вдома і на території товариства були обшуки. Слідчі дії та процесуальні дії тривають.

Затриманими виявилися голова фракції Довіра у Полтавській обласній раді і його брат – депутат Миргородської районної ради. Про це у Facebook повідомила Генеральний прокурор Ірина Венедіктова.

“Один із братів володіє Великобагачанським комбікормовим заводом. За даними слідства, депутати вимагали з погрозами застосування сили у громадянки України передати їм 39 тисяч доларів США, як розрахунок, м’яко кажучи, за сумнівні боргові зобов’язання”, – написала Венедіктова у соцмережі.

Згідно з інформацією на сайті Полтавської облради, головою фракції Довіра є Олег Діденко. А у Миргородській райраді працює його брат Ігор.

Нагадаємо, рік тому, під час виборів, діючий Лубенський міський голова прийшов до влади в якості висуванця від партії «Довіра».

Плітки Ua